Chromoterapia

image

Chromoterapia - czyli leczenie kolorowym światłem, szczególnie polecane jest właśnie teraz - w okresach niedostatku naturalnego światła (jesień i zima). Zalecane jest także dla psów, które większość czasu spędzają w pomieszczeniach. Chromoterapia, poprzez oddziaływanie bodźcami wizualnymi, wzmacnia naturalny rytm wewnętrznego zegara biologicznego psa, przez co przyczynia się do poprawy i utrzymania jego dobrego samopoczucia.

Urządzenie w kabinie pozwala na generowanie barwy niebieskiej (uspokajającej), żółtej (tonizującej), czerwonej (energizującej) i zielonej (kojącej). System pozwala na zmianę ekspozycji: wszystkie ustalone kolory, wszystkie kolory w rotacji, jeden kolor na raz oraz mieszanina wszystkich kolorów. Zalecany czas ekspozycji to sesje pomiędzy 15 a 30 minut dziennie. Częstotliwość stosowania: w przypadku działania leczniczego raz dziennie przez 5 dni, w przypadku działania profilaktycznego raz w tygodniu (jesienią i zimą).

Jonizacja - kabina wyposażona jest w jonizator, którego funkcją jest zwalczanie bakterii, alergenów, nieprzyjemnych zapachów z sierści, co również jest jednym z elementów Spa dla psa. Jonizowanie zapewnia także antystatyczność.

Najnowsze

image 11 July 2018

Zalety jacuzzi dla psa